פרופ׳ אריה ורדי

Vardi1פרופ׳ אריה ורדי החל את הקריירה המוזיקלית המקצועית כבר בגיל 15. לאחר שזכה בפרס ״תחרות שופן״ בישראל, הופיע עם הפילהרמונית הישראלית בניצוחו של זובין מהטה, ולאחר שזכה בפרס ״ג׳ורג׳ אמסקו״ בתחרות בינלאומית בבוקרשט, הופיע ברחבי אירופה.

Vardi2לצד לימודיי המוזיקה שרכש באקדמיה למוזיקה בירושלים, סיים גם תואר במשפטים באוניברסיטת תל-אביב. פרופ׳ ורדי המשיך את לימודיי הפסנתר בבאזל אצל פאול באומגרטנר ולימודיי קומפוזיציה אצל פייאר בולאז וקרלהינז שטוקהאוזן. כמו כן, הופיע כסולן בתזמורות תחת ניצוחם של מנצחים רבים, ביניהם: סמיון ביכקוב, סרג׳ו קומיסיאונה, לוקאס פוס, קורט מאסור, ואחרים. פרופ׳ ורדי הופיע במזרח ומערב אירופה, ארה״ב, דרום אמריקה, המזרח הרחוק, רוסיה, אוסטרליה ויפן. כמו כן, מרבה להופיע גם כסולן-מנצח עם רפרטואר הקונצ׳רטי של באך ומוצארט. בשנים האחרונות, התמחה ורדי בנגינת הרפרטואר האימפרסיוניסטי, ובמיוחד ביצירותם של דביוסי וראוול. פרופ׳ ורדי הקליט אלבומים מביצועיו אשר זכו לתשואות ופרסים בינלאומיים. הרפרטואר הרחב שלו כולל גם יצירות ישראליות, אשר חלק גדול מתוכן הוקדש במיוחד לו.

Vardi3נוסף על הקריירה המוזיקלית הענפה שלו, אריה ורדי מכהן כפרופסור לפסנתר ב״הוכשול פוייר מוזיק״ באהנובר ובאקדמיה למוזיקה בירושלים. כמו כן, פרופ׳ ורדי הנו ראש מחלקת הפסנתר בביה״ס למוזיקה באוניברסיטת תל-אביב. למעלה מ-30 מתלמידיו זכו במקומות הראשוניים בתחרויות בינלאומיות. בנוסף, פרופ׳ ורדי ידוע בזכות תכניות הטלוויזיה ״כיתת אמן״ ו״אינטרמצו עם אריק״.

פרופ׳ ורדי מוזמן רבות לשמש כחלק מחבר שופטים בתחרויות פסנתר בינלאומית. כמו כן, הוא היועץ האמנותי וראש חבר השופטים בתחרות ארתור רובינשטיין. בנוסף, מעביר פרופ׳ ורדי כיתות אמן והרצאות ברחבי העולם.

למידע נוסף: www.arievardi.com