פרופ’ מטי רייקאליו

raekallio-mattiיליד הלסינקי, פינלנד 1954, שם החל את לימודיי הפסנתר. בהמשך, למד אצל מריה קורקיו בלונדון, דיאטר וובר באקדמיה למוסיקה של וינה, ובקונסרבטוריון של לנינגרד. את קונצרט הבכורה בארה”ב ביצע בשנת 1981 באולם “קרנגי”. מאז, מבצע סיבובי הופעות באופן קבוע ברחבי ארה”ב עם רסיטלי סולו ובקונצרטים עם תזמורות אמריקאיות שונות. רייקאליו ביצע את כל 32 הסונטות של בטהובן, 10 הסונטות של סקריאבין, ו-9 הסונטות של פרוקופייב, ו-62 קונצרטים לפסנתר. כמו-כן, הקליט רייקאליו עשרות תקליטורי שמע מביצועיו.

בשנת 2007 הצטרף לסגל הפקולטה של ג’וליארד בניו-יורק. לפני כן, היה מרצה באוניברסיטות שונות, ביניהן באוניברסיטה למוסיקה ודרמה בהנובר (גרמניה), ב”סיבליוס אקדמיה” בהלסינקי, ב”רויאל קולג'” השוודית למוסיקה בסטוקהולם ובאוניברסיטת “ווסטרן מישיגן” בארה”ב. תלמידיו זכו פעמים רבות במקומות MattiRaekallioהראשונים בתחרויות נגינה בפסנתר חשובות בין לאומיות. בנוסף להיותו מרצה באוניבריסטאות אלו, רייקאליו משמש גם באופן קבוע כשופט בתחרויות ומעניק כיתות אומן ברחבי ארה”ב, אירופה ואסיה.

עבודת הדוקטוראט שחיבר עוסקת בהתפתחות ההיסטורית של בחירת האיצבוע הפסנתרני. בעקבותיה, נתמנה כחבר בצוות המחקר הבינלאומי החוקר בחירות איצבוע של פסנתרנים מנקודת מבט קוגניטיבית-פסיכולוגית. בנוסף, בין השנים 1998 ל-2000 שימש כחבר במועצה לחקר התרבות והחברה בפינלנד.

למעבר ללו”ז כיתות האמן – לחץ/י כאן

לחזרה לדף האירועים הקרובים – לחץ/י כאן