דר׳ סוניה רובינסקי

Sonia Robinsky Aילידת ברזיל. סוניה רובינסקי החלה את לימודיה המוזיקליים בקונסרבטוריון למוזיקה של קמפינה. את הרסיטל הראשון בחייה ניגנה כבר בגיל 5 וחצי. בגיל 12 הופיע לראשונה כסולנית בתזמורת. החל מגיל 13 עברה ללימוד באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים.

רובינסקי סיימה תואר שני ולימודיי דוקטורט בבית הספר למוזיקה ״ג׳וליארד״ בניו-יורק תחת מלגת לימודים מלגה. הופיעה כרסיטליסטית באולמות הקונצרטים היוקרתיים ביותר בעולם, ביניהם: קרניגי-הול, אליס טולאי, ברגמוסיק, מרקין, נייסון דה-רדיו צרפת, סאלה סאו-פאולו, רקנאטי, תיאטרון ירושלים ואגא-זאאל

063_Theatro_Sao_Pedro_MG_9400רובינסקי הופיע עם תזמורות מארה״ב וברזיל, ביניהן: התזמרות של סט. לוקס, התזמורות הסמפוניות של רייכמונד,ספרימפילד, סירקוס, ג׳קסונביל, פוניקס, סאו-פאולו, אוניבריסטת סאו-פאולו, טאטרו מוניסיפל של סאו-פאולו וריו דה-ג׳נרו, התזמורת הסמפונית ירושלים והתזמורת דה סאינט אטיאן בצרפת.

רובינסקי הקליטה תקליטורים רבים מיצירותיהם של באך, דביוסי, מיסיאן, סקרלטי, מוצארט, מנדלסון, ועוד. בין היתר, הקליטה שמונה אלבומים מיוצורתיו של וילה-לובוס בתהליך מחקרי שנמשך למעלה מ-13 שנים. כמו כן, הופיע עם מספר מיצירותיו בהופעות בכורה ברחבי העולם. אלבומים אלו זכו במספר פרסים יוקרתיים.

בנוסף, רובינסקי פיתחה ולימדה קורס, ביחד עם התאורטיקן השנקריאני, רוג׳ר קמיאן, בניתוח ביצועים של פסנתרים צעירים מוכשרים במרכז במוסיקה בירושלים.