דר׳ דרור זמל

dror-semmel-photoהפסנתרן דרור זמל שב ארצה לאחר שהות של שש שנים בניו-יורק, שם למד במאנס קולג׳ והשלים את לימודי הדוקטורט באוניברסיטת סטוני-ברוק.

בשנים האחרונות הופיע בקביעות בישראל, ארצות-הברית ואירופה כסולן עם תזמורות, ברסיטלים וכנגן מוסיקה קאמרית. לאחרונה הופיע עם התזמורת הסמפונית רשות השידור ירושלים, התזמורת הקאמרית וכן תזמורת אליקנטה, ספרד. מקליט בקביעות לקול המוסיקה, כמו כן הקלטותיו שודרו בתחנת המוסיקה הקלאסית WQXR בניו יורק. זכה בתחרויות ובפרסים שונים בארץ ובחו״ל וכמו כן השתתף בכתות אמן רבות עם אמנים כגון מארי פראיה, אנדרס שיף, יפים ברונפמן, קלוד פרנק ואחרים. מירב תוכניותיו מוקדשות לליבת הרפרטואר הגרמני: תכניותיו האחרונות כללו את שלוש הסונטות האחרונות של בטהובן, הסונטות המאוחרות של שוברט, וריאציות גולדברג והפרטיטות של באך וכן מסע החורף של שוברט. בעונה הבאה יופיע ברסיטלים וכסולן עם תזמורות בארץ, בארה״ב, איטליה ובמזרח הרחוק.

יחד עם אחותו, הפסנתרנית שיר זמל, יסד את דואו הפסנתר הירושלמי.

דרור זמל ניגן את רסיטל הבכורה שלו בבוסטון ב-1997. שירת בצבא כמוסיקאי מצטיין, וסיים את האקדמיה למוסיקה בירושלים כתלמידם של פרופ׳ ברכה עדן ואלכסנדר תמיר. בניו-יורק למד אצל ויקטור רוזנבאום וג׳ייקוב לטיינר ואת הדוקטורט השלים בהדרכתו של הפסנתרן והפדגוג הנודע גילברט קאליש ומוסיקה קאמרית עם רביעיית אמרסון. כמו-כן, במהלך שנים אלו השתלם אצל הפסנתרן ריצ׳ארד גוד. כעת מכהן כראש מחלקת הפסנתר בקונסרבטוריון האקדמיה בירושלים, ומנהל פרויקט כתות אמן במרכז אלדוול. מכהן כשופט וחבר בהנהלת תחרות קול המוסיקה לאמן הצעיר. כמו כן מלמד בקונסרבטוריון שטריקר בתל אביב.